خوراک مرغ و کنگر

  • مترجم: سعید لطفی

در این خوراک مرغ ایتالیایی از کنگر منجمد استفاده شده که بخش‌های غیرخوراکی آن جدا شده‌اند و به همین علت ترکیب مواد در آن آسان‌تر شده است.

مواد لازم برای 4 نفر:

700 گرم سینه و ران مرغ پوست کنده، 4/1 قاشق چایخوری نمک، 8/1 قاشق چایخوری فلفل، نصف پیمانه گوجه‌فرنگی خشک شده، 2 پیمانه قارچ تازه خرد شده، 1 عدد تره‌فرنگی بزرگ خرد شده یا 3/1 پیمانه پیاز خرد شده، 2 حبه سیر ریز ریز شده، 2/1  قاشق چایخوری رزماری خشک خرد شده یا 2 قاشق چایخوری رزماری تازه، 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون، 4/3 پیمانه آب مرغ، 1 قاشق چایخوری پوست لیمو خرد شده، 3 قاشق غذاخوری آب لیمو، 1 بسته 230 گرمی مغز کنگر منجمد.

طرز تهیه:

1. تکه‌های مرغ را بشویید و با حوله کاغذی خشک کنید. سپس روی آن نمک و فلفل بپاشید. با استفاده از قیچی گوجه‌فرنگی خشک را به نوارهای باریک تبدیل کنید و در آخر مواد را کنار بگذارید.

2. در تابه بزرگی روغن ریخته و بگذارید داغ شود. سپس قارچ، تره‌فرنگی یا پیاز، سیر و رزماری خشک را در آن بریزید تا تره‌فرنگی نرم شود. پس از آن مواد را با یک قاشق سوراخ‌دار از تابه خارج کنید و کنار بگذارید. تکه‌های مرغ را در تابه ریخته و 10 دقیقه با حرارت متوسط تفت دهید تا رنگش قهوه‌ای شود. گوجه فرنگی، مخلوط تره، آب مرغ، پوست و آب لیمو را به تابه اضافه کنید تا جوش بیاید. سپس شعله را کم کرده و روی تابه را بپوشاند تا 20 دقیقه به آرامی بجوشد.

3. در این حین مغز کنگرها را زیر آب سرد بگیرید تا از هم جدا شوند و سپس آب اضافی را گرفته و کنگرهای بزرگ را نصف کنید. کنگرها را همراه رزماری به تابه اضافه کنید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه دیگر نیز بجوشد تا مرغ به خوبی بپزد. برای سرو می‌توانید مرغ و سبزیجات را در سینی قرار دهید و در صورت تمایل آن را با ورقه لیمو و مقداری رزماری تازه تزیین کنید.