چگونه بلندتر به نظر برسیم؟

  • مترجم: آرزو ناصرالمعمارین

 

1. سعی کنید از پارچه‌ها و لباس‌هایی با طرح‌های عمودی  استفاده کنید چراکه طرح‌ها و راه‌های افقی باعث می‌شوند از آنچه هستید کوتاهتر به نظر برسید. طرح‌های عمودی باعث می‌شوند چشم افراد بالا و پایین برود که در نتیجه ارتفاع را بیشتر از پهنا به چشم می‌آورد. از طرف دیگر خط‌های افقی باعث می‌شود چشم افراد به چپ و راست برود و تمرکز بیشتر روی پهنا باشد تا ارتفاع و بلندی.

2 .سعی کنید رنگ لباس‌هایی که با هم می‌پوشید، همخوانی داشته باشند چراکه استفاده از رنگ‌های مختلف باعث می‌شود بدن شما به تکه‌های مختلف تقسیم شود. استفاده از رنگ‌های هم خانواده یک خط صاف و یک‌دست در دید بیننده ایجاد می‌کند و به این ترتیب توهم ارتفاع در دید بیننده ایجاد می‌شود.

3. از پوشیدن لباس‌هایی با طرح‌های بزرگ خودداری کنید چراکه بیشتر از شخصی که لباس را پوشیده به چشم می‌آیند، بنابراین سعی کنید لباس‌هایی با طرح‌های ریز بپوشید. رنگبندی‌ها نیز شامل این قانون می‌شوند. هرچه در لباس شما از تنوع رنگی کمتری استفاده شده باشد به بلندتر به نظر آمدن قد شما نیز کمک می‌کند.

4. از پوشیدن لباس‌های گشاد نیز خود‌داری کنید چراکه معمولا اینطور به نظر می‌آید که لباس برایتان بزرگ است و شما درون آن گم شده‌اید و به این ترتیب کوتاهتر از قد واقعیتان به نظر می‌آیید.

5. روی مدل ایستادن، راه رفتن و حالت بدنتان در موقعیت‌های مختلف کار کنید تا ستون بدنتان صاف و محکم باشد. اگر از آن دسته افرادی هستید که خمیده راه می‌روند و هسته بدنی محکمی ندارند خوب است بدانید که این حالت بدن باعث می‌شود کوتاه‌تر از آنچه هستید به نظر بیایید. می‌توانید برای رفع این مشکل تمرینات ورزشی ساده‌ای را که مخصوص خانه هستند انجام دهید. محکم و صاف راه رفتن نشانه‌ی اعتماد به نفس شما است و اعتماد به نفس بالا شما را بلندتر نشان خواهد داد.

خانم‌ها سعی کنند موی خود را حداکثر تا بالای شانه نگه دارند و اگر موهایشان بلند است آن را دم اسبی بالا ببندند. از کفش‌های سر باز استفاده کنند و هرگز کفش‌های پاشنه بلندی که بند دور مچ دارند نپوشند.

آقایان نیز سعی کنند موهای خود را خوابیده درست نکنند، بغل موها را کوتاه کرده و بالای آن را کمی بلندتر نگه دارند. همچنین می‌توانند از کفش‌های مردانه‌ای که دارای پاشنه مخفی است استفاده کنند و نیز سعی کنند از کراوات‌های باریک به جای کراوات‌های پهن استفاده کنند.